₺1.099,90 KDV Dahil
₺1.329,00 KDV Dahil
₺1.099,90 KDV Dahil
₺1.299,00 KDV Dahil
₺1.099,90 KDV Dahil
₺1.299,00 KDV Dahil
₺1.149,00 KDV Dahil
₺1.399,00 KDV Dahil
1 2 3 ... 7 >

Çocuklarınızı Sporla Erkenden Tanıştırın!

 

Sporu, çocukların vücut gelişimini desteklemek, çeviklik ve hızlı düşünme kabiliyetlerini arttırmak, sağlıklı ve özgüvenli bireyler olmaları için yaşam biçimine dönüştürmelerine yardımcı olmak için oldukça önemlidir. Yetişkinler gibi çocuklar da günlük hayatlarında hem fiziksel gelişimi hem de zihinsel gelişimi geliştirecek sporlar yapmalıdırlar.

 

Çocuk Spor Ürünleri Nelerdir?

 

Çocuğunuzun seçtiği spor aktivitelerini daha güvenli ve verimli kılmak için çeşitli çocuk giyim kıyafetlerini ve ekipmanlarını kullanmanızda fayda vardır.

 

Çocuk giyim modelleri arasında; eşofman takımı, tişört, tayt, bikini, şort, çocuk çorap, çocuk tayt, çocuk spor ayakkabı gibi ürünler yer alır. Ayrıca temel çocuk spor ürünleri arasında spor çantası, bisiklet, scooter, kask, palet, kaykay, paten, basketbol topu, tenis ekipmanları gibi aksesuarlar gelir.

 

Çocuk spor ürünleri arasında en satın alınan ekipman, çocukların hem günlük yaşantısında hem de spor aktivitelerinde çok sık kullandığı çocuk spor ayakkabı modelleridir.  Farklı kalıplarda olan ve özel dizaynları ile ön plana çıkan çocuk spor ayakkabı çeşitleri değişik renk seçenekleri ile de çocukların severek giyebileceği ürünlerdir. 

 

Çocuk spor ürünleri belli yaş aralıklarına göre kategorize edilen ürünleridir. 6 ve 7 yaşlarındaki çocuklar için dengeyi artırıcı, koordinasyonu geliştirici; yüzme, atlama, jimnastik, kayak, atıcılık ve dans gibi sporlara öncelik verilebilir. Bu sporlar yapılırken kullanılacak çocuk spor ürünleri arasında; mayo, dalış maskesi, jimnastik mayosu, yer minderi, pilates bandı, kayak kıyafetleri, esnetme bandı gibi ürünleri satın almayı düşünebilirsiniz.

 

8 ile 12 yaşları arasındaki çocuklar için ise, vücut yapısı ve motor özelliklerini geliştirecek tenis, atletizm, kaykay, bisiklet gibi ferdi sporlara ağırlık verilebilirsiniz.

 

Çocuk Spor Malzemelerinin Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

 

Çocuk spor malzemeleri, spor yapmak için çocuğun ilgisini çeken çocuk spor giyim ürünleri olmanın yanı sıra sporu sevdirecek tasarıma da sahip olmalıdır. Bu aletlerin rengi ve işlevi hem erkek çocuk hem de kız çocuk için ilgi çekici olmalıdır. Çocuk spor ürünleri seçerken; riskleri azaltan, seçilen spor faaliyetine uygun ekipmanı seçtiğinizden emin olmanız gerekir. Ayrıca yapılacak spora uygun seçilen kıyafetlerin kolay giyilip çıkarılabilen, vücut ölçülerine uygun, hava alabilen, esnek yapıda çocuk spor ürünleri olması önemlidir.

 

Çocuk Spor Malzemeleri Fiyatları Ne Kadardır?

 

Çocuk spor ürünleri kategorisinde yer alan ekipmanların tamamı çocukların vücut gelişimleri ve hareket kabiliyetleri göz önünde bulundurularak tasarlandığından üretildiği malzemelere, tasarımsal ve teknik detaylarına bağlı olarak fiyatları değişebilir.

 

Çocuk Spor Ürünleri Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

 

Çocukların spor keyfi sürmesi için, öncelikle çocuk spor ürünleri ve spor aktivitelerini yaparken kullandıkları materyallerin kaliteli olması gerekir.

 

Çocuk spor ayakkabı modelini seçerken bol hava akışı sağlayan, ayak yapısına uygun, bağcıksız spor ayakkabı modelleri seçilmelidir. Hem kız çocuk spor ayakkabı hem de erkek çocuk spor ayakkabılarında bu tarz modelleri satın alabilirsiniz. 

 

Çocuk spor giyim tercih edilirken doğrudan vücuda temas etmeyen, cilt üzerinde herhangi bir baskı veya sürtünme oluşturacak kabartılı kısımları olmamalıdır. 

 

Çocuk spor ürünleri antrenman sırasında darbelere karşı koruyan, gereken güvenli desteği ve benzersiz bir kavrama sağlamalıdır. Bilek, diz veya dirsek korumalarının ayarlanabilir, esnekliği sayesinde kolay giyilip çıkarılabilen özellikte olmasına dikkat edilmelidir.

 

Çocuk spor ürünleri kategorisinin ayrılmaz bir parçası olan rahat ve kullanışlı spor çantaları bel sağlığına zarar vermeyen ve eşyalarını dengeli bir biçimde taşıma imkânı sunmalıdır. 

 

Çocuğunuzun gelişimi destekleyen ve spor aktivitelerine güvenli katılımını desteklemek için, www.sahilspor.com  aracılığı ile çocuğunuzun beğenerek ve rahat ederek kullanacağı ekipmanları satın alabilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR